Teorie a praxe kurzu bezpečné jízdy

Teorie a praxe kurzu bezpečné jízdy

Teorie a praxe kurzu bezpečné jízdy

Každý kurz bezpečné jízdy se skládá z teoretické a praktické části, protože jedna bez druhé zkrátka nemá takový účinek. Možná si říkáte, že teorie není potřeba, vždyť v praxi jde o … praxi. Řídíte každý den, možná každý druhý, tohle ale bude jiné. V teorii proberete věci bez kterých v praktické části neobstojíte.

Teorie vám ale výrazně pomůže i v praktických situacích, kvůli kterým tento kurz absolvujete. Pokud porozumíte fyzikálním zákonům, budete schopni reagovat i na situace, se kterými jste se nesetkali. Teorie je důležitá vždy, vždyť to znáte i ze školy. Zapamatujte si pokud možno hodně z toho co se v teorii dozvíte, nečekají vás sice závěrečné zkoušky, ale i tak to neflákejte.

Praxe

Praxe už je větší zábava, zde si nově nabyté vědomosti z kurzu bezpečné jízdy vyzkoušíte nanečisto, v bezpečí polygonu. Ať už se bude jednat o přetáčivé či nedotáčivé smyky, různé chování vozidla na suchém  a mokrém povrchu, budete se pokoušet vyhýbat chodcům a zkrátka si vyzkoušíte všemožné zapeklité situace, kterým jste se v autoškole věnovali možná teoreticky, spíše však vůbec.

Kurzy bezpečné jízdy si můžete zakoupit na stránkách zážitkové firmy Esennce. Můžete si vybrat z mnoha různých míst, kde tento kurz absolvujete. Uvidíte, že praktickou část výcviku ani nebudete chtít ukončit, protože je to také zábava, kterou si jen tak na silnicích neužijete (a to je konec konců dobře).