Posts Tagged ‘Vysoké Mýto’

Kurzy jízdy Vysoké Mýto

Saturday, November 12th, 2011
Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Kurzy bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Většina řidičů se během své řidičské praxe dostane do situace, kdy je ohrožen jeho život nebo životy a zdraví druhých.  Je pak otázkou pár vteřin, jak se zachová a zareaguje. Zda si dokáže zachovat racionální uvažování a dostane svůj automobil pod kontrolu. Převážná většina řidičů ale vlastně ani neví, jak má taková správná reakce vypadat?

Proto byl vytvořen školící program tzv. kurz bezpečné jízdy, který tyto efektivní postupy učí. Areálů na školy smyku je v ČR vícero. Jedna z nejznámějších je ve Vysokém Mýtu. Kurz bezpečné jízdy ve Vysokém Mýtu je určen pro každého řidiče- muže, ženu-řidičku, ať už řídíte osobní či nákladní automobil, motocykl, nebo jste řidičem autobusu. Kurzu bezpečné jízdy Vysoké Mýto se účastní i členové záchranných složek – hasiči, policie, záchranné vozy.

Jak probíhá kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto?

Celý kurz má dvě části.

První zahrnuje potřebnou teoretickou průpravu v učebnách přímo v areálu kurzu bezpečné jízdy Vysoké Mýto. Školení profesionální instruktoři vás naučí, jak je možné nebezpečným situacím předcházet, abyste se do nich pokud možno vůbec nedostali. Během teoretické části se využívá dataprojektor, na krátkých animacích si můžete v klidu prohlídnout situace a ujasnit si postup při řešení, až budete přímo za volantem. Zopakujete si, jak ovlivňují jízdu fyzikální zákonitosti jako přilnavost pneumatik, váha nákladu, vliv odstředivé síly atd. Pro některé to budou zcela nové informace, na které během jízdy vůbec nepomýšlí.

Po asi 2 hodinové teorii a přestávce na občerstvení na vás čeká samotná jízda.

Tato asi 4 hodinová průprava se koná na přímo na cvičišti kurzu bezpečné jízdy Vysoké Mýto. K dispozici jsou 3  kluzné plochy: rovná, se zatáčkou, kopec končící zatáčkou. Na plochách jsou umístěny vodní bariéry. Vše tak navozuje nepříznivé klimatické podmínky, s jakými se setkáváme dnes a denně. Ve svém vlastním voze si tak vyzkoušíte teorii v praxi. Jak reaguje automobil při prudkém brzdění, ve smyku, jak technicky překonat celou řadu dalších rizikových situací.

Během této části je celou dobu řidič ve spojení s instruktorem pomocí vysílačky, který mu dává přesné pokyny a instrukce k jízdě. Každý účastník kurzu dostane na závěr certifikát o účasti na kurzu bezpečné jízdy Vysoké Mýto.

To nejdůležitější, co si ale odnese, jsou získané poznatky, informace a zkušenosti, díky nimž bude umět jak technicky, tak psychicky zvládat stresové faktory za volantem a lépe tak chránit sebe i druhé. Získá i větší důvěru ve své řidičské schopnosti.

Co dalšího nabízí polygon ve Vysokém Mýtě?

  • kurzy defenzivní jízdy – ty naučí účastníka, jak se do krizové situace vůbec nedostat
  • kurz pro off road vozidla
  • kurzy pro motocykly
  • školení pro řidiče
  • pořádání firemních akcí – vytvoření programu dle požadavků – kombinace nabízených kurzů
  • půjčovna motokár s vlastní tratí (cca 500m okruhem, startovní světla, měření časů každé motokáry)
  • dětské dopravní hřiště, “U” rampa, škvárové hřiště

Podmínkou pro účast školy smyku je platný řidičský průkaz pro daný druh vozidla.