Posts Tagged ‘v Praze’

Kurzy v Praze

Sunday, December 4th, 2011
Kurzy bezpečné jízdy Praha

Kurzy bezpečné jízdy Praha

 

Kurzy bezpečné jízdy

Tyto kurzy v současné době nejsou v Praze dostupné. Nicméně je zde několik lokalit které můžeme doporučit jako alternativní řešení.

Kurzy bezpečné jízdy Praha

Praha je naše hlavní město, o to více je zajímavé že zde žádnou nabídku na absolvování kurzu bezpečné jízdy nenajdeme. Otázkou zůstává proč. Nedisponuje Praha snad vhodným místem nebo se prostě jen nenašel investor, který by celý areál na výcvik postavil?

Vždyť v Praze je největší koncentrace obyvatel a tím pádem i automobilů. Denně se setkáváme s množstvím nehod, které se odehrají jak na pražských okruzích tak ve spletitých ulicích v centru. Vyzkoušejte kurz bezpečné jízdy (též škola smyku) i Vy.

Pro koho je kurz určen?

Zkušený řidič, který po Praze najezdil spoustu kilometrů jistě nemá problém jak se zvládnutím svého vozu, tak s jízdou v kritických situacích jakými jsou kolony, projíždějící tramvaje, hustý provoz, jízdní pruhy nebo spousta chodců. Vžijme se ale do situace řidiče nováčka jež vlastní čerstvý řidičský průkaz. Pokud nemá to štěstí že ze začátku může jezdit po Praze v doprovodu zkušenějšího, brzy se začne bát a jeho řidičák skončí v šupleti. Samozřejmě existují i tací, kteří si poradí a zkušenosti nasbírají časem sami.

Právě pro takové nováčky by byly kurzy vhodné, aby si osvojili a osvěžili ovládání vozidla. Vyzkoušejí si také chování svého vozu v různých situacích a naučí se automobil ovládat i za jízdy na různém povrchu jako je sníh, led nebo déšť.

Praha je město, které by si centrum pro kurzy bezpečné jízdy zasloužilo. Polygon s moderní učebnou a dráhou se simulací několika povrchů by si své fanoušky jistě našel.