Posts Tagged ‘škola smyku’

Kurzy v Praze

Sunday, December 4th, 2011
Kurzy bezpečné jízdy Praha

Kurzy bezpečné jízdy Praha

 

Kurzy bezpečné jízdy

Tyto kurzy v současné době nejsou v Praze dostupné. Nicméně je zde několik lokalit které můžeme doporučit jako alternativní řešení.

Kurzy bezpečné jízdy Praha

Praha je naše hlavní město, o to více je zajímavé že zde žádnou nabídku na absolvování kurzu bezpečné jízdy nenajdeme. Otázkou zůstává proč. Nedisponuje Praha snad vhodným místem nebo se prostě jen nenašel investor, který by celý areál na výcvik postavil?

Vždyť v Praze je největší koncentrace obyvatel a tím pádem i automobilů. Denně se setkáváme s množstvím nehod, které se odehrají jak na pražských okruzích tak ve spletitých ulicích v centru. Vyzkoušejte kurz bezpečné jízdy (též škola smyku) i Vy.

Pro koho je kurz určen?

Zkušený řidič, který po Praze najezdil spoustu kilometrů jistě nemá problém jak se zvládnutím svého vozu, tak s jízdou v kritických situacích jakými jsou kolony, projíždějící tramvaje, hustý provoz, jízdní pruhy nebo spousta chodců. Vžijme se ale do situace řidiče nováčka jež vlastní čerstvý řidičský průkaz. Pokud nemá to štěstí že ze začátku může jezdit po Praze v doprovodu zkušenějšího, brzy se začne bát a jeho řidičák skončí v šupleti. Samozřejmě existují i tací, kteří si poradí a zkušenosti nasbírají časem sami.

Právě pro takové nováčky by byly kurzy vhodné, aby si osvojili a osvěžili ovládání vozidla. Vyzkoušejí si také chování svého vozu v různých situacích a naučí se automobil ovládat i za jízdy na různém povrchu jako je sníh, led nebo déšť.

Praha je město, které by si centrum pro kurzy bezpečné jízdy zasloužilo. Polygon s moderní učebnou a dráhou se simulací několika povrchů by si své fanoušky jistě našel.

Kurzy jízdy Příbram

Saturday, November 12th, 2011

Kurz bezpečné jízdy Příbram

V kurzu bezpečné jízdy se řidiči učí jak ovládnout své auto za nepředvídaných situací. Taky si zde vyzkouší a zároveň naučí jak se na silnici chovat v extrémních podmínkách při různých rychlostech a za různých situací (např.: déšť, sníh, náledí). Výcvik probíhá se vlastním autě.

Kurz bezpečné jízdy obsahuje teorickou a praktickou část.

Teoretická část probíhá v učebnách zde si účastníci procházejí jednotlivé body: zásady a základy bezpečností jízdy, brzdění a brzdná vzdálenost, jízda s různými pohony kol, zásady při průjezdu zatáčkami, řešení krizových situací, zvládnutí jízdy autem za nepříznivých klimatických podmínek, fyzika a technika jízdy, chybné návyky, nebezpečné prvky při řízení, předvídavost.

Praktická část se koná na speciálních kluzných folií, které simulují ztížené podmínky. Trénuje se zde řešení jednotlivých krizových situací za extrémních podmínek, jízda ve smyku, nácvik modelové situace a jednotlivé cviky např.: přenášení váhy, brzdění, přetáčivý a nedotáčivý smyk, vyhýbací manévr.   Každý výcvik má svůj přesný řád, každý pohyb volantem, přidání plynu, brzdění, reakční čas. Nácvik ovládání a chování vozidla v extrémních podmínkách při různých rychlostech a za různých situací. Přímá kontrola při provedení jednotlivých nácvikových prvků s okamžitou nápravou, maximální efektivita s pomocí intruktora. Ke každému účastníkovi je přistupováno individuálně. Správnost úkonů s řidiči rozeberou profesonálně vyškolení instruktoři – řidiči s tím tak porozumí chování svého vozu za extrémních podmínek čím pak výrazně ovlivní možnost předcházení nebo taky úplně zamezení nebezpečí při krizových situací.

Kurz bezpečné jízdy je zahájen v 9:00hod. teoretickou částí, ve 12:00hod. následuje část praktická, která je pak ukončena mezi 16.00 – 17:00hod. Kurz bezpečné jízdy v Příbrami se nachází na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami. Kurz bezpečné jízdy se koná celoročně o víkendech cca 3x za měsíc.

Kurzy jízdy Most

Saturday, November 12th, 2011
Kurz bezpečné jízdy Most

Kurz bezpečné jízdy Most

Kurzy bezpečné jízdy Most

Proč vlastně školy smyku vznikly?

 • jako tréninková cvičiště pro čerstvé absolventy autoškol
 • jako náhrada zrušených školících středisek pro profesionální řidiče nákladních vozidel
 • snížení neustále stoupající nehodovosti a narůstajícího počtu usmrcených osob na našich silnicích
Byl vytvořen školící program zahrnující teoretickou a praktickou část pro nácvik bezpečné jízdy pro řidiče osobních, nákladních, hromadných vozidel i automobilů. Pro kvalitní výcvik je důležitý i proškolený a kvalifikovaný tým školitelů. Všichni instruktoři jsou vyškoleni na našich i zahraničních cvičištích a procházejí dalšími rozšiřujícími výcvikovými programy o novinkách.

Kde kurzy probíhají?

Přímo ve výcvikovém areálu, na speciálních kluzných plochách, ale může být realizován i na jiném vhodném místě za určených podmínek. Kurz ve výcvikovém areálu probíhá, bez ohledu na počasí a ročním období v termínech, které jsou uveřejněné ( vyhlášené) dodavatelem, minimálně 2-3x do měsíce.

Průběh kurzu:

Teoretická část – probíhá v učebnách za použití projekční techniky a trvá asi 1,5 – 2 hodiny. Účastníci se seznámí se základními zásadami techniky jízdy, jak reagovat v krizových situacích v závislosti na druhu vozidla i způsobu jízdy a podle zaměření řidiče. Vše formou výkladu a diskuze z osobních zkušeností.  Při výuce se využívají i instruktážní filmy a animacemi vozidel v nebezpečných situacích.

Praktická část- trvá asi 4 hodiny přímo na kluzných plochách navozujících nepříznivé podmínky při jízdě. Po celou dobu je řidič v kontaktu s instruktorem pomocí vysílačky. Během kurzu je i čas na oběd pro účastníky. Každý účastník obdrží certifikát o účasti školy smyku.

Cíl kurzu:

Ukázat a seznámit účastníky školy smyku, jak sebe i své vozidlo připravit k bezpečné jízdě po silnici. Každý řidič, který absolvuje školu smyku by měl znát reakci svého vozidla, jak se chová ve výjimečných a nebezpečných situacích. Přiblížit řidičům a názorně předvést, jak působí fyzikální zákonitosti v dané situaci na automobil.

Jak vypadá plocha?

4 samostatné kluzné plochy: rovinka, zatáčka, kopec končící zatáčkou (výcvik v obou směrech) a kluzná plocha s úhybnou deskou.

Technické vybavení ploch: příčné vodní bariéry, různé druhy povrchů, aquaplaningová dráha, měření rychlostí, ostřikování ploch

Co dalšího nabízí polygon v Mostu?

 • v současné době je rozšířena nabídka o kurz s odečtem trestných bodů
 • kurzy defenzivní jízdy – naučí účastníka, jak se do krizové situace vůbec nedostat
 • kurz pro off road vozidla
 • kurzy sportovní jízdy – rychle, ale bezpečně…
 • kurzy pro motocykly
 • školení pro řidiče
 • pořádání firemních akcí – vytvoření programu dle požadavků – kombinace  nabízených kurzů
 • půjčovna motokár

Podmínky na účast školy smyku.

 • platný řidičský průkaz pro daný druh vozidla
 • doporučuje se vlastní vozidlo – ale je možné i zapůjčení