Posts Tagged ‘objednat’

Kurzy jízdy Sosnová

Tuesday, November 15th, 2011
Kurz bezpečné jízdy Sosnová

Kurz bezpečné jízdy Sosnová

Kurzy bezpečné jízdy Sosnová

Spousta řidičů si myslí, že jezdí bezpečně a že se jim nemůže tudíž nic stát. Silnice jsou ale nebezpečné, a do kritických situací se může dostat téměř každý. Kurz bezpečné jízdy v Sosnové vás naučí těmto krizovým situacím předcházet, vyzkoušíte si, jak se auto chová v nejrůznějších situacích a na nejrůznějších površích a navíc si to i užijete. Vždyť kde jinde se můžete prohánět ve vysokých rychlostech nebo v bezpečí polygonu trénovat jízdu smykem?

Výuka v Sosnové

Vyuka spočívá nejen v trénování praxe na jízdním polygonu, ale i z teoretické části, která ovšem není vůbec nudná. Důležité je se naučit řídit takovým způsobem, abyste krizovým situacím předcházeli a pokud možno se do nich vůbec nedostali. Absolvováním kurzu bezpečné jízdy Sosnová získáte i možnost odečíst si body, které jste možná již získali za nějaký ten dopravní přestupek.

Kurz od firmy Esennce

Kurz bezpečné jízdy v Sosnové si můžete objednat v agentuře Esennce – zážitky jako dárek. Ta se specializuje na prodej zážitků a zážitkových dárků, a to i formou dárkových kuponů, takže školu smyku si nemusíte koupit jen pro sebe, můžete ji darovat formou dárkového kuponu třeba svým blízkým, na kterých vám záleží.

Mapa polygonu Sosnová Kurz bezpečné jízdy a nácvik brždění Kurz bezpečné jízdy Sosnová pravidelně absolvují také policisté Teoretická část kurzu Sosnová

Kurzy jízdy Příbram

Saturday, November 12th, 2011

Kurz bezpečné jízdy Příbram

V kurzu bezpečné jízdy se řidiči učí jak ovládnout své auto za nepředvídaných situací. Taky si zde vyzkouší a zároveň naučí jak se na silnici chovat v extrémních podmínkách při různých rychlostech a za různých situací (např.: déšť, sníh, náledí). Výcvik probíhá se vlastním autě.

Kurz bezpečné jízdy obsahuje teorickou a praktickou část.

Teoretická část probíhá v učebnách zde si účastníci procházejí jednotlivé body: zásady a základy bezpečností jízdy, brzdění a brzdná vzdálenost, jízda s různými pohony kol, zásady při průjezdu zatáčkami, řešení krizových situací, zvládnutí jízdy autem za nepříznivých klimatických podmínek, fyzika a technika jízdy, chybné návyky, nebezpečné prvky při řízení, předvídavost.

Praktická část se koná na speciálních kluzných folií, které simulují ztížené podmínky. Trénuje se zde řešení jednotlivých krizových situací za extrémních podmínek, jízda ve smyku, nácvik modelové situace a jednotlivé cviky např.: přenášení váhy, brzdění, přetáčivý a nedotáčivý smyk, vyhýbací manévr.   Každý výcvik má svůj přesný řád, každý pohyb volantem, přidání plynu, brzdění, reakční čas. Nácvik ovládání a chování vozidla v extrémních podmínkách při různých rychlostech a za různých situací. Přímá kontrola při provedení jednotlivých nácvikových prvků s okamžitou nápravou, maximální efektivita s pomocí intruktora. Ke každému účastníkovi je přistupováno individuálně. Správnost úkonů s řidiči rozeberou profesonálně vyškolení instruktoři – řidiči s tím tak porozumí chování svého vozu za extrémních podmínek čím pak výrazně ovlivní možnost předcházení nebo taky úplně zamezení nebezpečí při krizových situací.

Kurz bezpečné jízdy je zahájen v 9:00hod. teoretickou částí, ve 12:00hod. následuje část praktická, která je pak ukončena mezi 16.00 – 17:00hod. Kurz bezpečné jízdy v Příbrami se nachází na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami. Kurz bezpečné jízdy se koná celoročně o víkendech cca 3x za měsíc.

Kurzy jízdy Vysoké Mýto

Saturday, November 12th, 2011
Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Kurzy bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Většina řidičů se během své řidičské praxe dostane do situace, kdy je ohrožen jeho život nebo životy a zdraví druhých.  Je pak otázkou pár vteřin, jak se zachová a zareaguje. Zda si dokáže zachovat racionální uvažování a dostane svůj automobil pod kontrolu. Převážná většina řidičů ale vlastně ani neví, jak má taková správná reakce vypadat?

Proto byl vytvořen školící program tzv. kurz bezpečné jízdy, který tyto efektivní postupy učí. Areálů na školy smyku je v ČR vícero. Jedna z nejznámějších je ve Vysokém Mýtu. Kurz bezpečné jízdy ve Vysokém Mýtu je určen pro každého řidiče- muže, ženu-řidičku, ať už řídíte osobní či nákladní automobil, motocykl, nebo jste řidičem autobusu. Kurzu bezpečné jízdy Vysoké Mýto se účastní i členové záchranných složek – hasiči, policie, záchranné vozy.

Jak probíhá kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto?

Celý kurz má dvě části.

První zahrnuje potřebnou teoretickou průpravu v učebnách přímo v areálu kurzu bezpečné jízdy Vysoké Mýto. Školení profesionální instruktoři vás naučí, jak je možné nebezpečným situacím předcházet, abyste se do nich pokud možno vůbec nedostali. Během teoretické části se využívá dataprojektor, na krátkých animacích si můžete v klidu prohlídnout situace a ujasnit si postup při řešení, až budete přímo za volantem. Zopakujete si, jak ovlivňují jízdu fyzikální zákonitosti jako přilnavost pneumatik, váha nákladu, vliv odstředivé síly atd. Pro některé to budou zcela nové informace, na které během jízdy vůbec nepomýšlí.

Po asi 2 hodinové teorii a přestávce na občerstvení na vás čeká samotná jízda.

Tato asi 4 hodinová průprava se koná na přímo na cvičišti kurzu bezpečné jízdy Vysoké Mýto. K dispozici jsou 3  kluzné plochy: rovná, se zatáčkou, kopec končící zatáčkou. Na plochách jsou umístěny vodní bariéry. Vše tak navozuje nepříznivé klimatické podmínky, s jakými se setkáváme dnes a denně. Ve svém vlastním voze si tak vyzkoušíte teorii v praxi. Jak reaguje automobil při prudkém brzdění, ve smyku, jak technicky překonat celou řadu dalších rizikových situací.

Během této části je celou dobu řidič ve spojení s instruktorem pomocí vysílačky, který mu dává přesné pokyny a instrukce k jízdě. Každý účastník kurzu dostane na závěr certifikát o účasti na kurzu bezpečné jízdy Vysoké Mýto.

To nejdůležitější, co si ale odnese, jsou získané poznatky, informace a zkušenosti, díky nimž bude umět jak technicky, tak psychicky zvládat stresové faktory za volantem a lépe tak chránit sebe i druhé. Získá i větší důvěru ve své řidičské schopnosti.

Co dalšího nabízí polygon ve Vysokém Mýtě?

 • kurzy defenzivní jízdy – ty naučí účastníka, jak se do krizové situace vůbec nedostat
 • kurz pro off road vozidla
 • kurzy pro motocykly
 • školení pro řidiče
 • pořádání firemních akcí – vytvoření programu dle požadavků – kombinace nabízených kurzů
 • půjčovna motokár s vlastní tratí (cca 500m okruhem, startovní světla, měření časů každé motokáry)
 • dětské dopravní hřiště, “U” rampa, škvárové hřiště

Podmínkou pro účast školy smyku je platný řidičský průkaz pro daný druh vozidla.

Kurzy jízdy Most

Saturday, November 12th, 2011
Kurz bezpečné jízdy Most

Kurz bezpečné jízdy Most

Kurzy bezpečné jízdy Most

Proč vlastně školy smyku vznikly?

 • jako tréninková cvičiště pro čerstvé absolventy autoškol
 • jako náhrada zrušených školících středisek pro profesionální řidiče nákladních vozidel
 • snížení neustále stoupající nehodovosti a narůstajícího počtu usmrcených osob na našich silnicích
Byl vytvořen školící program zahrnující teoretickou a praktickou část pro nácvik bezpečné jízdy pro řidiče osobních, nákladních, hromadných vozidel i automobilů. Pro kvalitní výcvik je důležitý i proškolený a kvalifikovaný tým školitelů. Všichni instruktoři jsou vyškoleni na našich i zahraničních cvičištích a procházejí dalšími rozšiřujícími výcvikovými programy o novinkách.

Kde kurzy probíhají?

Přímo ve výcvikovém areálu, na speciálních kluzných plochách, ale může být realizován i na jiném vhodném místě za určených podmínek. Kurz ve výcvikovém areálu probíhá, bez ohledu na počasí a ročním období v termínech, které jsou uveřejněné ( vyhlášené) dodavatelem, minimálně 2-3x do měsíce.

Průběh kurzu:

Teoretická část – probíhá v učebnách za použití projekční techniky a trvá asi 1,5 – 2 hodiny. Účastníci se seznámí se základními zásadami techniky jízdy, jak reagovat v krizových situacích v závislosti na druhu vozidla i způsobu jízdy a podle zaměření řidiče. Vše formou výkladu a diskuze z osobních zkušeností.  Při výuce se využívají i instruktážní filmy a animacemi vozidel v nebezpečných situacích.

Praktická část- trvá asi 4 hodiny přímo na kluzných plochách navozujících nepříznivé podmínky při jízdě. Po celou dobu je řidič v kontaktu s instruktorem pomocí vysílačky. Během kurzu je i čas na oběd pro účastníky. Každý účastník obdrží certifikát o účasti školy smyku.

Cíl kurzu:

Ukázat a seznámit účastníky školy smyku, jak sebe i své vozidlo připravit k bezpečné jízdě po silnici. Každý řidič, který absolvuje školu smyku by měl znát reakci svého vozidla, jak se chová ve výjimečných a nebezpečných situacích. Přiblížit řidičům a názorně předvést, jak působí fyzikální zákonitosti v dané situaci na automobil.

Jak vypadá plocha?

4 samostatné kluzné plochy: rovinka, zatáčka, kopec končící zatáčkou (výcvik v obou směrech) a kluzná plocha s úhybnou deskou.

Technické vybavení ploch: příčné vodní bariéry, různé druhy povrchů, aquaplaningová dráha, měření rychlostí, ostřikování ploch

Co dalšího nabízí polygon v Mostu?

 • v současné době je rozšířena nabídka o kurz s odečtem trestných bodů
 • kurzy defenzivní jízdy – naučí účastníka, jak se do krizové situace vůbec nedostat
 • kurz pro off road vozidla
 • kurzy sportovní jízdy – rychle, ale bezpečně…
 • kurzy pro motocykly
 • školení pro řidiče
 • pořádání firemních akcí – vytvoření programu dle požadavků – kombinace  nabízených kurzů
 • půjčovna motokár

Podmínky na účast školy smyku.

 • platný řidičský průkaz pro daný druh vozidla
 • doporučuje se vlastní vozidlo – ale je možné i zapůjčení