Posts Tagged ‘kurzy’

Kurzy bezpečné jízdy v ČR

Sunday, December 4th, 2011
Kurzy bezpečné jízdy

Kurzy bezpečné jízdy

Kurzy bezpečné jízdy v ČR

Pokud se nám zdá že náš styl řízení vozidla není zrovna nebezpečnější a nejefektivnější stojí za zvážení zda nenavštívit kurz bezpeční jízdy. Vyškolení instruktoři nám nejprve v teoretické části vysvětlí změny v silničních pravidlech a řeknou něco o správné technice předjíždění, dodržování bezpečné vzdálenosti nebo o vlivu počasí na stav vozovky.

Potom následuje praktická část a v té máme možnost ve vlastním vozidle absolvovat na speciálním polygonu jízdu po mokru nebo náledí. Jezdíme s vlastním vozidlem abychom poznali jeho jízdní vlastnosti, protože každý vůz se za určité situace chová trochu jinak. Na závěr výcviku obdrží každý účastník certifikát.

Kurz bezpečné jízdy Most

Jedná se o jeden z nejznámějších polygonů, čekají tu na nás tři moderně vybavené učebny s kapacitou až 23 osob. Na cvičišti můžeme využít čtyři kluzné plochy. Jedná se o rovinu, zatáčku, kopec končící zatáčkou a kluznou plochu. Čekají tu na nás příčné vodní bariéry nebo aquaplaningová dráha.

Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Pokud se rozhodneme navštívit cvičiště ve Vysokém Mýtě, budou nám k dispozici dvě učebny s kapacitou 24 osob a tři kluzné plochy.

Kurz bezpečné jízdy Sosnová

V Sosnové na nás čeká zrekonstruovaný areál s plochou imitující ledovou dráhu, kde si vyzkoušíme nejen jak zvládnou automobil ve smyku ale také se naučíme rychle vyhnout nenadálé překážce v dráze.

Kurz bezpečné jízdy Příbram

V Příbrami na nás čeká polygon na letišti u Dlouhé Lhoty. Teoretická část zde probíhá buď v prostorách motorestu nebo ve velkokapacitním stanu přímo na polygonu. Praktický výcvik se vyučuje na speciálních fóliích vyvinutých přesně k tomuto účelu. Můžeme si zde také objednat mobilní polygon a uskutečnit plnohodnotný výcvik v okolí naší firmy.

Kurz bezpečné jízdy Ostrava

Ve zdejším centru bezpečné jízdy se nejen naučíme správně ovládat vůz ale také si zde můžeme umazat trestné body. Nachází se zde speciální smyková deska, kterou jinde v republice nenajdeme. Zde najdete další informace na téma kurz bezpečné jízdy Ostrava.

Kurz bezpečné jízdy Jihlava

Na polygonu najdeme množství kluzných ploch se zatáčkami a různými povrchy. Jedná se o nové centrum s nejmodernějším vybavením jak učeben tak i jízdní dráhy.

Jistě k těmto centrům brzy přibudou další, protože se klade stále větší důraz na bezpečnost na silnicích. V důsledku rostoucího počtu osobních automobilů se každoročně bohužel zvyšuje procento nehodovosti na našich silnicích jak se můžeme dočíst z policejních statistik. Doufejme, že se každý řidič nad sebou zamyslí a bude jezdit tak aby neohrožoval nejen sebe ale i ostatní účastníky silničního provozu.

Kurzy jízdy Sosnová

Tuesday, November 15th, 2011
Kurz bezpečné jízdy Sosnová

Kurz bezpečné jízdy Sosnová

Kurzy bezpečné jízdy Sosnová

Spousta řidičů si myslí, že jezdí bezpečně a že se jim nemůže tudíž nic stát. Silnice jsou ale nebezpečné, a do kritických situací se může dostat téměř každý. Kurz bezpečné jízdy v Sosnové vás naučí těmto krizovým situacím předcházet, vyzkoušíte si, jak se auto chová v nejrůznějších situacích a na nejrůznějších površích a navíc si to i užijete. Vždyť kde jinde se můžete prohánět ve vysokých rychlostech nebo v bezpečí polygonu trénovat jízdu smykem?

Výuka v Sosnové

Vyuka spočívá nejen v trénování praxe na jízdním polygonu, ale i z teoretické části, která ovšem není vůbec nudná. Důležité je se naučit řídit takovým způsobem, abyste krizovým situacím předcházeli a pokud možno se do nich vůbec nedostali. Absolvováním kurzu bezpečné jízdy Sosnová získáte i možnost odečíst si body, které jste možná již získali za nějaký ten dopravní přestupek.

Kurz od firmy Esennce

Kurz bezpečné jízdy v Sosnové si můžete objednat v agentuře Esennce – zážitky jako dárek. Ta se specializuje na prodej zážitků a zážitkových dárků, a to i formou dárkových kuponů, takže školu smyku si nemusíte koupit jen pro sebe, můžete ji darovat formou dárkového kuponu třeba svým blízkým, na kterých vám záleží.

Mapa polygonu Sosnová Kurz bezpečné jízdy a nácvik brždění Kurz bezpečné jízdy Sosnová pravidelně absolvují také policisté Teoretická část kurzu Sosnová

Kurzy jízdy Vysoké Mýto

Saturday, November 12th, 2011
Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Kurzy bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Většina řidičů se během své řidičské praxe dostane do situace, kdy je ohrožen jeho život nebo životy a zdraví druhých.  Je pak otázkou pár vteřin, jak se zachová a zareaguje. Zda si dokáže zachovat racionální uvažování a dostane svůj automobil pod kontrolu. Převážná většina řidičů ale vlastně ani neví, jak má taková správná reakce vypadat?

Proto byl vytvořen školící program tzv. kurz bezpečné jízdy, který tyto efektivní postupy učí. Areálů na školy smyku je v ČR vícero. Jedna z nejznámějších je ve Vysokém Mýtu. Kurz bezpečné jízdy ve Vysokém Mýtu je určen pro každého řidiče- muže, ženu-řidičku, ať už řídíte osobní či nákladní automobil, motocykl, nebo jste řidičem autobusu. Kurzu bezpečné jízdy Vysoké Mýto se účastní i členové záchranných složek – hasiči, policie, záchranné vozy.

Jak probíhá kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto?

Celý kurz má dvě části.

První zahrnuje potřebnou teoretickou průpravu v učebnách přímo v areálu kurzu bezpečné jízdy Vysoké Mýto. Školení profesionální instruktoři vás naučí, jak je možné nebezpečným situacím předcházet, abyste se do nich pokud možno vůbec nedostali. Během teoretické části se využívá dataprojektor, na krátkých animacích si můžete v klidu prohlídnout situace a ujasnit si postup při řešení, až budete přímo za volantem. Zopakujete si, jak ovlivňují jízdu fyzikální zákonitosti jako přilnavost pneumatik, váha nákladu, vliv odstředivé síly atd. Pro některé to budou zcela nové informace, na které během jízdy vůbec nepomýšlí.

Po asi 2 hodinové teorii a přestávce na občerstvení na vás čeká samotná jízda.

Tato asi 4 hodinová průprava se koná na přímo na cvičišti kurzu bezpečné jízdy Vysoké Mýto. K dispozici jsou 3  kluzné plochy: rovná, se zatáčkou, kopec končící zatáčkou. Na plochách jsou umístěny vodní bariéry. Vše tak navozuje nepříznivé klimatické podmínky, s jakými se setkáváme dnes a denně. Ve svém vlastním voze si tak vyzkoušíte teorii v praxi. Jak reaguje automobil při prudkém brzdění, ve smyku, jak technicky překonat celou řadu dalších rizikových situací.

Během této části je celou dobu řidič ve spojení s instruktorem pomocí vysílačky, který mu dává přesné pokyny a instrukce k jízdě. Každý účastník kurzu dostane na závěr certifikát o účasti na kurzu bezpečné jízdy Vysoké Mýto.

To nejdůležitější, co si ale odnese, jsou získané poznatky, informace a zkušenosti, díky nimž bude umět jak technicky, tak psychicky zvládat stresové faktory za volantem a lépe tak chránit sebe i druhé. Získá i větší důvěru ve své řidičské schopnosti.

Co dalšího nabízí polygon ve Vysokém Mýtě?

  • kurzy defenzivní jízdy – ty naučí účastníka, jak se do krizové situace vůbec nedostat
  • kurz pro off road vozidla
  • kurzy pro motocykly
  • školení pro řidiče
  • pořádání firemních akcí – vytvoření programu dle požadavků – kombinace nabízených kurzů
  • půjčovna motokár s vlastní tratí (cca 500m okruhem, startovní světla, měření časů každé motokáry)
  • dětské dopravní hřiště, “U” rampa, škvárové hřiště

Podmínkou pro účast školy smyku je platný řidičský průkaz pro daný druh vozidla.