Posts Tagged ‘kurzy bezpečné jízdy’

Kurzy bezpečné jízdy v ČR

Sunday, December 4th, 2011
Kurzy bezpečné jízdy

Kurzy bezpečné jízdy

Kurzy bezpečné jízdy v ČR

Pokud se nám zdá že náš styl řízení vozidla není zrovna nebezpečnější a nejefektivnější stojí za zvážení zda nenavštívit kurz bezpeční jízdy. Vyškolení instruktoři nám nejprve v teoretické části vysvětlí změny v silničních pravidlech a řeknou něco o správné technice předjíždění, dodržování bezpečné vzdálenosti nebo o vlivu počasí na stav vozovky.

Potom následuje praktická část a v té máme možnost ve vlastním vozidle absolvovat na speciálním polygonu jízdu po mokru nebo náledí. Jezdíme s vlastním vozidlem abychom poznali jeho jízdní vlastnosti, protože každý vůz se za určité situace chová trochu jinak. Na závěr výcviku obdrží každý účastník certifikát.

Kurz bezpečné jízdy Most

Jedná se o jeden z nejznámějších polygonů, čekají tu na nás tři moderně vybavené učebny s kapacitou až 23 osob. Na cvičišti můžeme využít čtyři kluzné plochy. Jedná se o rovinu, zatáčku, kopec končící zatáčkou a kluznou plochu. Čekají tu na nás příčné vodní bariéry nebo aquaplaningová dráha.

Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Pokud se rozhodneme navštívit cvičiště ve Vysokém Mýtě, budou nám k dispozici dvě učebny s kapacitou 24 osob a tři kluzné plochy.

Kurz bezpečné jízdy Sosnová

V Sosnové na nás čeká zrekonstruovaný areál s plochou imitující ledovou dráhu, kde si vyzkoušíme nejen jak zvládnou automobil ve smyku ale také se naučíme rychle vyhnout nenadálé překážce v dráze.

Kurz bezpečné jízdy Příbram

V Příbrami na nás čeká polygon na letišti u Dlouhé Lhoty. Teoretická část zde probíhá buď v prostorách motorestu nebo ve velkokapacitním stanu přímo na polygonu. Praktický výcvik se vyučuje na speciálních fóliích vyvinutých přesně k tomuto účelu. Můžeme si zde také objednat mobilní polygon a uskutečnit plnohodnotný výcvik v okolí naší firmy.

Kurz bezpečné jízdy Ostrava

Ve zdejším centru bezpečné jízdy se nejen naučíme správně ovládat vůz ale také si zde můžeme umazat trestné body. Nachází se zde speciální smyková deska, kterou jinde v republice nenajdeme. Zde najdete další informace na téma kurz bezpečné jízdy Ostrava.

Kurz bezpečné jízdy Jihlava

Na polygonu najdeme množství kluzných ploch se zatáčkami a různými povrchy. Jedná se o nové centrum s nejmodernějším vybavením jak učeben tak i jízdní dráhy.

Jistě k těmto centrům brzy přibudou další, protože se klade stále větší důraz na bezpečnost na silnicích. V důsledku rostoucího počtu osobních automobilů se každoročně bohužel zvyšuje procento nehodovosti na našich silnicích jak se můžeme dočíst z policejních statistik. Doufejme, že se každý řidič nad sebou zamyslí a bude jezdit tak aby neohrožoval nejen sebe ale i ostatní účastníky silničního provozu.

Kurzy v Praze

Sunday, December 4th, 2011
Kurzy bezpečné jízdy Praha

Kurzy bezpečné jízdy Praha

 

Kurzy bezpečné jízdy

Tyto kurzy v současné době nejsou v Praze dostupné. Nicméně je zde několik lokalit které můžeme doporučit jako alternativní řešení.

Kurzy bezpečné jízdy Praha

Praha je naše hlavní město, o to více je zajímavé že zde žádnou nabídku na absolvování kurzu bezpečné jízdy nenajdeme. Otázkou zůstává proč. Nedisponuje Praha snad vhodným místem nebo se prostě jen nenašel investor, který by celý areál na výcvik postavil?

Vždyť v Praze je největší koncentrace obyvatel a tím pádem i automobilů. Denně se setkáváme s množstvím nehod, které se odehrají jak na pražských okruzích tak ve spletitých ulicích v centru. Vyzkoušejte kurz bezpečné jízdy (též škola smyku) i Vy.

Pro koho je kurz určen?

Zkušený řidič, který po Praze najezdil spoustu kilometrů jistě nemá problém jak se zvládnutím svého vozu, tak s jízdou v kritických situacích jakými jsou kolony, projíždějící tramvaje, hustý provoz, jízdní pruhy nebo spousta chodců. Vžijme se ale do situace řidiče nováčka jež vlastní čerstvý řidičský průkaz. Pokud nemá to štěstí že ze začátku může jezdit po Praze v doprovodu zkušenějšího, brzy se začne bát a jeho řidičák skončí v šupleti. Samozřejmě existují i tací, kteří si poradí a zkušenosti nasbírají časem sami.

Právě pro takové nováčky by byly kurzy vhodné, aby si osvojili a osvěžili ovládání vozidla. Vyzkoušejí si také chování svého vozu v různých situacích a naučí se automobil ovládat i za jízdy na různém povrchu jako je sníh, led nebo déšť.

Praha je město, které by si centrum pro kurzy bezpečné jízdy zasloužilo. Polygon s moderní učebnou a dráhou se simulací několika povrchů by si své fanoušky jistě našel.

Kurzy jízdy Příbram

Saturday, November 12th, 2011

Kurz bezpečné jízdy Příbram

V kurzu bezpečné jízdy se řidiči učí jak ovládnout své auto za nepředvídaných situací. Taky si zde vyzkouší a zároveň naučí jak se na silnici chovat v extrémních podmínkách při různých rychlostech a za různých situací (např.: déšť, sníh, náledí). Výcvik probíhá se vlastním autě.

Kurz bezpečné jízdy obsahuje teorickou a praktickou část.

Teoretická část probíhá v učebnách zde si účastníci procházejí jednotlivé body: zásady a základy bezpečností jízdy, brzdění a brzdná vzdálenost, jízda s různými pohony kol, zásady při průjezdu zatáčkami, řešení krizových situací, zvládnutí jízdy autem za nepříznivých klimatických podmínek, fyzika a technika jízdy, chybné návyky, nebezpečné prvky při řízení, předvídavost.

Praktická část se koná na speciálních kluzných folií, které simulují ztížené podmínky. Trénuje se zde řešení jednotlivých krizových situací za extrémních podmínek, jízda ve smyku, nácvik modelové situace a jednotlivé cviky např.: přenášení váhy, brzdění, přetáčivý a nedotáčivý smyk, vyhýbací manévr.   Každý výcvik má svůj přesný řád, každý pohyb volantem, přidání plynu, brzdění, reakční čas. Nácvik ovládání a chování vozidla v extrémních podmínkách při různých rychlostech a za různých situací. Přímá kontrola při provedení jednotlivých nácvikových prvků s okamžitou nápravou, maximální efektivita s pomocí intruktora. Ke každému účastníkovi je přistupováno individuálně. Správnost úkonů s řidiči rozeberou profesonálně vyškolení instruktoři – řidiči s tím tak porozumí chování svého vozu za extrémních podmínek čím pak výrazně ovlivní možnost předcházení nebo taky úplně zamezení nebezpečí při krizových situací.

Kurz bezpečné jízdy je zahájen v 9:00hod. teoretickou částí, ve 12:00hod. následuje část praktická, která je pak ukončena mezi 16.00 – 17:00hod. Kurz bezpečné jízdy v Příbrami se nachází na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami. Kurz bezpečné jízdy se koná celoročně o víkendech cca 3x za měsíc.