Posts Tagged ‘kurz bezpečné jízdy’

Kurzy jízdy Sosnová

Tuesday, November 15th, 2011
Kurz bezpečné jízdy Sosnová

Kurz bezpečné jízdy Sosnová

Kurzy bezpečné jízdy Sosnová

Spousta řidičů si myslí, že jezdí bezpečně a že se jim nemůže tudíž nic stát. Silnice jsou ale nebezpečné, a do kritických situací se může dostat téměř každý. Kurz bezpečné jízdy v Sosnové vás naučí těmto krizovým situacím předcházet, vyzkoušíte si, jak se auto chová v nejrůznějších situacích a na nejrůznějších površích a navíc si to i užijete. Vždyť kde jinde se můžete prohánět ve vysokých rychlostech nebo v bezpečí polygonu trénovat jízdu smykem?

Výuka v Sosnové

Vyuka spočívá nejen v trénování praxe na jízdním polygonu, ale i z teoretické části, která ovšem není vůbec nudná. Důležité je se naučit řídit takovým způsobem, abyste krizovým situacím předcházeli a pokud možno se do nich vůbec nedostali. Absolvováním kurzu bezpečné jízdy Sosnová získáte i možnost odečíst si body, které jste možná již získali za nějaký ten dopravní přestupek.

Kurz od firmy Esennce

Kurz bezpečné jízdy v Sosnové si můžete objednat v agentuře Esennce – zážitky jako dárek. Ta se specializuje na prodej zážitků a zážitkových dárků, a to i formou dárkových kuponů, takže školu smyku si nemusíte koupit jen pro sebe, můžete ji darovat formou dárkového kuponu třeba svým blízkým, na kterých vám záleží.

Mapa polygonu Sosnová Kurz bezpečné jízdy a nácvik brždění Kurz bezpečné jízdy Sosnová pravidelně absolvují také policisté Teoretická část kurzu Sosnová

Kurz bezpečné jízdy Brno

Tuesday, November 15th, 2011

Kurz bezpečné jízdy Brno

Kurz bezpečné jízdy je výborný způsob, jak si zlepšit své řidičské schopnosti, zjistit své limity a limity vašeho vozidla, užít si skvěle strávený čas a případně si odečíst několik bodů, které jste možná získali za dopravní přestupky. Kurz bezpečné jízdy Brno zní hezky, ale pokud ji chcete zažít, budete se muset vydat na jiná místa v České republice.

Brno je druhé největší město v České republice, kurz bezpečné jízdy zde však v současnosti bohužel neabsolvujete. V plánu je zprovoznění školy smyku na Masarykově okruhu, snad se toho brzy dočkáme. Brněnský autodrom je rozlehlé místo a bylo by tu určitě mnoho prostoru pro nejrůznější plochy, překážky a jiné vybavení tratě, běžné v jiných polygonech kurzu bezpečné jízdy. Určitě by se to v takovém krásném a velkém městu jako je Brno hodilo.

Kurz bezpečné jízdy nemusíte koupit jen sobě, můžete ji koupit i pro své blízké, na kterých vám jistě záleží ve formě dárkového kuponu. Takovým dárkem je nejen potěšíte, ale uděláte také něco pro jejich bezpečnost. Škola smyku se dá objednat na stránkách zážitkové agentury Esennce, která má v tomto oboru bohaté zkušenosti.

Kurzy jízdy Most

Saturday, November 12th, 2011
Kurz bezpečné jízdy Most

Kurz bezpečné jízdy Most

Kurzy bezpečné jízdy Most

Proč vlastně školy smyku vznikly?

 • jako tréninková cvičiště pro čerstvé absolventy autoškol
 • jako náhrada zrušených školících středisek pro profesionální řidiče nákladních vozidel
 • snížení neustále stoupající nehodovosti a narůstajícího počtu usmrcených osob na našich silnicích
Byl vytvořen školící program zahrnující teoretickou a praktickou část pro nácvik bezpečné jízdy pro řidiče osobních, nákladních, hromadných vozidel i automobilů. Pro kvalitní výcvik je důležitý i proškolený a kvalifikovaný tým školitelů. Všichni instruktoři jsou vyškoleni na našich i zahraničních cvičištích a procházejí dalšími rozšiřujícími výcvikovými programy o novinkách.

Kde kurzy probíhají?

Přímo ve výcvikovém areálu, na speciálních kluzných plochách, ale může být realizován i na jiném vhodném místě za určených podmínek. Kurz ve výcvikovém areálu probíhá, bez ohledu na počasí a ročním období v termínech, které jsou uveřejněné ( vyhlášené) dodavatelem, minimálně 2-3x do měsíce.

Průběh kurzu:

Teoretická část – probíhá v učebnách za použití projekční techniky a trvá asi 1,5 – 2 hodiny. Účastníci se seznámí se základními zásadami techniky jízdy, jak reagovat v krizových situacích v závislosti na druhu vozidla i způsobu jízdy a podle zaměření řidiče. Vše formou výkladu a diskuze z osobních zkušeností.  Při výuce se využívají i instruktážní filmy a animacemi vozidel v nebezpečných situacích.

Praktická část- trvá asi 4 hodiny přímo na kluzných plochách navozujících nepříznivé podmínky při jízdě. Po celou dobu je řidič v kontaktu s instruktorem pomocí vysílačky. Během kurzu je i čas na oběd pro účastníky. Každý účastník obdrží certifikát o účasti školy smyku.

Cíl kurzu:

Ukázat a seznámit účastníky školy smyku, jak sebe i své vozidlo připravit k bezpečné jízdě po silnici. Každý řidič, který absolvuje školu smyku by měl znát reakci svého vozidla, jak se chová ve výjimečných a nebezpečných situacích. Přiblížit řidičům a názorně předvést, jak působí fyzikální zákonitosti v dané situaci na automobil.

Jak vypadá plocha?

4 samostatné kluzné plochy: rovinka, zatáčka, kopec končící zatáčkou (výcvik v obou směrech) a kluzná plocha s úhybnou deskou.

Technické vybavení ploch: příčné vodní bariéry, různé druhy povrchů, aquaplaningová dráha, měření rychlostí, ostřikování ploch

Co dalšího nabízí polygon v Mostu?

 • v současné době je rozšířena nabídka o kurz s odečtem trestných bodů
 • kurzy defenzivní jízdy – naučí účastníka, jak se do krizové situace vůbec nedostat
 • kurz pro off road vozidla
 • kurzy sportovní jízdy – rychle, ale bezpečně…
 • kurzy pro motocykly
 • školení pro řidiče
 • pořádání firemních akcí – vytvoření programu dle požadavků – kombinace  nabízených kurzů
 • půjčovna motokár

Podmínky na účast školy smyku.

 • platný řidičský průkaz pro daný druh vozidla
 • doporučuje se vlastní vozidlo – ale je možné i zapůjčení