Kurz bezpečné jízdy Příbram

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti, říká se. A platí to, i co se řízení osobního automobilu v náročných klimatických podmínkách týče. Zejména v zimě na nás čeká na silnici jedna nástraha za druhou. A ať už patříte mezi úplné nováčky v provozu, nebo se řadíte ke zkušeným řidičům, jistě by vám neuškodilo vyzkoušet si atraktivním způsobem, jak reagovat na některé nebezpečné situace na silnici a zopakovat si i něco z teorie. Tuto možnost vám nabízí kurz bezpečné jízdy Příbram.

Teoretická část kurzu

Jednodenní kurz škola smyku se skládá ze dvou částí – teoretické a praktické. Ta první se odehrává dopoledne a účastníci kurzu si v ní zopakují některé důležité věci, mimo jiné například to, jaké jsou základy bezpečné jízdy, principy defenzivní jízdy, prvky pasivní a aktivní bezpečnosti. Instruktor upozorní na obvyklé chybné a nebezpečné prvky řízení a sdělí několik zajímavých informací, které se týkají fyziky a techniky jízdy a fyzikální zákonitosti.

Praktická část kurzu

Kurz bezpečné jízdy Příbram po obědě pokračuje praktickou částí, odehrávající se na speciálním kluzném povrchu. Vyzkoušet brzdné dráhy svého vozu můžete postupně na suché, částečně mokré i úplně mokré vozovce. Svůj postřeh otestujete ve slalomu. Naučíte se, jak objet náhlou překážku na vozovce takzvaným vyhýbacím manévrem a také, jak zvládnout smyk, ať už se jedná o rovinu, nebo prudkou zatáčku. Celou dobu praktické zkoušky kurzu bezpečné jízdy http://www.kurzbezpecnejizdy.cz budete mít k dispozici zkušeného instruktora, který s vámi bude komunikovat vysílačkou a upozorňovat na případné chyby.

Co je potřeba k absolvování

K účasti v kurzu potřebujete jen 3 věci – věk 18, nebo více let, platný řidičský průkaz skupiny B vydaný na území České republiky a vlastní automobil. Kurz lze absolvovat i v automobilu pronajatém na místě, ale není to zdaleka tak efektivní, jako se naučit správně ovládat svůj vůz.

Dárkový certifikát na kurz bezpečné jízdy

Kurz je vhodný i jako dárek například pro vaše rodinné příslušníky nebo přátele, kteří v nebezpečných situacích na silnici potřebují získat větší jistotu. Školy smyku jsou velmi oblíbeným a vyhledávaným zážitkem jak mezi muži, tak i mezi ženami, nebojte se tedy obdarovat tímto netradičním dárkem jakéhokoliv řidiče.

Pokud budete objednávat kurz bezpečné jízdy jako dárek, nemusíte předem určovat termín konání kurzu. Certifikát, který obdarovaný obdrží, platí půl roku a po tuto dobu je možné se objednat na termín podle vlastních časových možností.