Archive for the ‘Zajímavosti’ Category

Kurz bezpečné jízdy Příbram

Thursday, March 21st, 2013

Kurz bezpečné jízdy Příbram

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti, říká se. A platí to, i co se řízení osobního automobilu v náročných klimatických podmínkách týče. Zejména v zimě na nás čeká na silnici jedna nástraha za druhou. A ať už patříte mezi úplné nováčky v provozu, nebo se řadíte ke zkušeným řidičům, jistě by vám neuškodilo vyzkoušet si atraktivním způsobem, jak reagovat na některé nebezpečné situace na silnici a zopakovat si i něco z teorie. Tuto možnost vám nabízí kurz bezpečné jízdy Příbram.

Teoretická část kurzu

Jednodenní kurz škola smyku se skládá ze dvou částí – teoretické a praktické. Ta první se odehrává dopoledne a účastníci kurzu si v ní zopakují některé důležité věci, mimo jiné například to, jaké jsou základy bezpečné jízdy, principy defenzivní jízdy, prvky pasivní a aktivní bezpečnosti. Instruktor upozorní na obvyklé chybné a nebezpečné prvky řízení a sdělí několik zajímavých informací, které se týkají fyziky a techniky jízdy a fyzikální zákonitosti.

Praktická část kurzu

Kurz bezpečné jízdy Příbram po obědě pokračuje praktickou částí, odehrávající se na speciálním kluzném povrchu. Vyzkoušet brzdné dráhy svého vozu můžete postupně na suché, částečně mokré i úplně mokré vozovce. Svůj postřeh otestujete ve slalomu. Naučíte se, jak objet náhlou překážku na vozovce takzvaným vyhýbacím manévrem a také, jak zvládnout smyk, ať už se jedná o rovinu, nebo prudkou zatáčku. Celou dobu praktické zkoušky kurzu bezpečné jízdy http://www.kurzbezpecnejizdy.cz budete mít k dispozici zkušeného instruktora, který s vámi bude komunikovat vysílačkou a upozorňovat na případné chyby.

Co je potřeba k absolvování

K účasti v kurzu potřebujete jen 3 věci – věk 18, nebo více let, platný řidičský průkaz skupiny B vydaný na území České republiky a vlastní automobil. Kurz lze absolvovat i v automobilu pronajatém na místě, ale není to zdaleka tak efektivní, jako se naučit správně ovládat svůj vůz.

Dárkový certifikát na kurz bezpečné jízdy

Kurz je vhodný i jako dárek například pro vaše rodinné příslušníky nebo přátele, kteří v nebezpečných situacích na silnici potřebují získat větší jistotu. Školy smyku jsou velmi oblíbeným a vyhledávaným zážitkem jak mezi muži, tak i mezi ženami, nebojte se tedy obdarovat tímto netradičním dárkem jakéhokoliv řidiče.

Pokud budete objednávat kurz bezpečné jízdy jako dárek, nemusíte předem určovat termín konání kurzu. Certifikát, který obdarovaný obdrží, platí půl roku a po tuto dobu je možné se objednat na termín podle vlastních časových možností.

 

Kurzy jízdy Ostrava

Sunday, February 19th, 2012

Kurz bezpečné jízdy Ostrava

Přemýšlíte jak zdokonalit své řidičské schopnosti? Chcete se naučit dokonale ovládat své vozidlo a zvládat krizové situace na silnicích? Potom je kurz bezpečné jízdy Ostrava právě pro Vás. Polygon, který patří mezi největší a nejvybavenější v České Republice může být Váš.

Ostravský polygon

Na více jak dvaceti tisících metrech čtverečních Vás mimo jiné čeká smyková deska, která hodí do smyku i automobily do čtyřiceti tun, to znamená, že zde mohou kurz bezpečné jízdy absolvovat i řidiči nákladních aut, nebo autobusu. Specialitou je také kruhová kluzná plocha, kde se vyučuje smyk v zatáčce a krizové brzdění v zatáčce.

Co Vás kurz bezpečné jízdy naučí

Především je kurz určen pro zdokonalení schopností a dovedností řidiče. Kurz bezpečné jízdy Ostrava je určen všem řidičům, kteří nejsou lhostejní k tomu, co je může potkat, co se děje na silnici, nebo co může nastat v každodenním provozu. Samozřejmě i pro ty, kteří se chtějí po nějaké době vrátit na silnici, nebo pro řidiče z profese. Kurz bezpečné jízdy Ostrava je určen i těm, kteří potřebují umazat pár bodů z bodového systému, ale o tom až jindy.

Teorie a praxe

Kurz bezpečné jízdy se skládá ze dvou částí, teoretické a praktické. Celkem absolvujete kolem osmi hodin, půl napůl. Teorie Vás provede fyzikou (vliv adheze na délku brzdné dráhy), charakter řízení s ohledem na typ vozidla, typologie řidiče, nebo optimalizace jízdy.

V praxi si ověříte vše, co jste si probrali v teorii. Kromě nácviku zvládnutí smyku si vyzkoušíte také správné sezení, praktické zvládnutí intenzivního brzdění, průjezd zatáčkou smykem a další.

Kurz bezpečné jízdy Ostrava

Navštivte i Vy kurz bezpečné jízdy Ostrava, zdokonalte své řidičské schopnosti a naučte se zvládat nejrůznější krizové situace.

Kurzy bezpečné jízdy v ČR

Sunday, December 4th, 2011
Kurzy bezpečné jízdy

Kurzy bezpečné jízdy

Kurzy bezpečné jízdy v ČR

Pokud se nám zdá že náš styl řízení vozidla není zrovna nebezpečnější a nejefektivnější stojí za zvážení zda nenavštívit kurz bezpeční jízdy. Vyškolení instruktoři nám nejprve v teoretické části vysvětlí změny v silničních pravidlech a řeknou něco o správné technice předjíždění, dodržování bezpečné vzdálenosti nebo o vlivu počasí na stav vozovky.

Potom následuje praktická část a v té máme možnost ve vlastním vozidle absolvovat na speciálním polygonu jízdu po mokru nebo náledí. Jezdíme s vlastním vozidlem abychom poznali jeho jízdní vlastnosti, protože každý vůz se za určité situace chová trochu jinak. Na závěr výcviku obdrží každý účastník certifikát.

Kurz bezpečné jízdy Most

Jedná se o jeden z nejznámějších polygonů, čekají tu na nás tři moderně vybavené učebny s kapacitou až 23 osob. Na cvičišti můžeme využít čtyři kluzné plochy. Jedná se o rovinu, zatáčku, kopec končící zatáčkou a kluznou plochu. Čekají tu na nás příčné vodní bariéry nebo aquaplaningová dráha.

Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Pokud se rozhodneme navštívit cvičiště ve Vysokém Mýtě, budou nám k dispozici dvě učebny s kapacitou 24 osob a tři kluzné plochy.

Kurz bezpečné jízdy Sosnová

V Sosnové na nás čeká zrekonstruovaný areál s plochou imitující ledovou dráhu, kde si vyzkoušíme nejen jak zvládnou automobil ve smyku ale také se naučíme rychle vyhnout nenadálé překážce v dráze.

Kurz bezpečné jízdy Příbram

V Příbrami na nás čeká polygon na letišti u Dlouhé Lhoty. Teoretická část zde probíhá buď v prostorách motorestu nebo ve velkokapacitním stanu přímo na polygonu. Praktický výcvik se vyučuje na speciálních fóliích vyvinutých přesně k tomuto účelu. Můžeme si zde také objednat mobilní polygon a uskutečnit plnohodnotný výcvik v okolí naší firmy.

Kurz bezpečné jízdy Ostrava

Ve zdejším centru bezpečné jízdy se nejen naučíme správně ovládat vůz ale také si zde můžeme umazat trestné body. Nachází se zde speciální smyková deska, kterou jinde v republice nenajdeme. Zde najdete další informace na téma kurz bezpečné jízdy Ostrava.

Kurz bezpečné jízdy Jihlava

Na polygonu najdeme množství kluzných ploch se zatáčkami a různými povrchy. Jedná se o nové centrum s nejmodernějším vybavením jak učeben tak i jízdní dráhy.

Jistě k těmto centrům brzy přibudou další, protože se klade stále větší důraz na bezpečnost na silnicích. V důsledku rostoucího počtu osobních automobilů se každoročně bohužel zvyšuje procento nehodovosti na našich silnicích jak se můžeme dočíst z policejních statistik. Doufejme, že se každý řidič nad sebou zamyslí a bude jezdit tak aby neohrožoval nejen sebe ale i ostatní účastníky silničního provozu.

Kurzy v Praze

Sunday, December 4th, 2011
Kurzy bezpečné jízdy Praha

Kurzy bezpečné jízdy Praha

 

Kurzy bezpečné jízdy

Tyto kurzy v současné době nejsou v Praze dostupné. Nicméně je zde několik lokalit které můžeme doporučit jako alternativní řešení.

Kurzy bezpečné jízdy Praha

Praha je naše hlavní město, o to více je zajímavé že zde žádnou nabídku na absolvování kurzu bezpečné jízdy nenajdeme. Otázkou zůstává proč. Nedisponuje Praha snad vhodným místem nebo se prostě jen nenašel investor, který by celý areál na výcvik postavil?

Vždyť v Praze je největší koncentrace obyvatel a tím pádem i automobilů. Denně se setkáváme s množstvím nehod, které se odehrají jak na pražských okruzích tak ve spletitých ulicích v centru. Vyzkoušejte kurz bezpečné jízdy (též škola smyku) i Vy.

Pro koho je kurz určen?

Zkušený řidič, který po Praze najezdil spoustu kilometrů jistě nemá problém jak se zvládnutím svého vozu, tak s jízdou v kritických situacích jakými jsou kolony, projíždějící tramvaje, hustý provoz, jízdní pruhy nebo spousta chodců. Vžijme se ale do situace řidiče nováčka jež vlastní čerstvý řidičský průkaz. Pokud nemá to štěstí že ze začátku může jezdit po Praze v doprovodu zkušenějšího, brzy se začne bát a jeho řidičák skončí v šupleti. Samozřejmě existují i tací, kteří si poradí a zkušenosti nasbírají časem sami.

Právě pro takové nováčky by byly kurzy vhodné, aby si osvojili a osvěžili ovládání vozidla. Vyzkoušejí si také chování svého vozu v různých situacích a naučí se automobil ovládat i za jízdy na různém povrchu jako je sníh, led nebo déšť.

Praha je město, které by si centrum pro kurzy bezpečné jízdy zasloužilo. Polygon s moderní učebnou a dráhou se simulací několika povrchů by si své fanoušky jistě našel.

Kurz bezpečné jízdy Brno

Tuesday, November 15th, 2011

Kurz bezpečné jízdy Brno

Kurz bezpečné jízdy je výborný způsob, jak si zlepšit své řidičské schopnosti, zjistit své limity a limity vašeho vozidla, užít si skvěle strávený čas a případně si odečíst několik bodů, které jste možná získali za dopravní přestupky. Kurz bezpečné jízdy Brno zní hezky, ale pokud ji chcete zažít, budete se muset vydat na jiná místa v České republice.

Brno je druhé největší město v České republice, kurz bezpečné jízdy zde však v současnosti bohužel neabsolvujete. V plánu je zprovoznění školy smyku na Masarykově okruhu, snad se toho brzy dočkáme. Brněnský autodrom je rozlehlé místo a bylo by tu určitě mnoho prostoru pro nejrůznější plochy, překážky a jiné vybavení tratě, běžné v jiných polygonech kurzu bezpečné jízdy. Určitě by se to v takovém krásném a velkém městu jako je Brno hodilo.

Kurz bezpečné jízdy nemusíte koupit jen sobě, můžete ji koupit i pro své blízké, na kterých vám jistě záleží ve formě dárkového kuponu. Takovým dárkem je nejen potěšíte, ale uděláte také něco pro jejich bezpečnost. Škola smyku se dá objednat na stránkách zážitkové agentury Esennce, která má v tomto oboru bohaté zkušenosti.